Brýle

Stejně tak jako brýle dioptrické, tak brýle sluneční jsou dnes i módním doplňkem a rozhodně se nemusíme za ně stydět. Módní návrháři se předhání, kdo navrhne nejzajímavější sluneční brýle. V současné době jsou nejvíc trendy velké sluneční brýle a také retro brýle. Retro i obří brýle neboli MOUCHY se nosily, nosí a nejspíše se budou ještě dlouho nosit, neboť si je oblíbilo mnoho lidí i celebrit.

Nabízíme kvalitní sluneční brýle světoznámých značek např.

  • Adidas
  • Oakley
  • Ray Ban
  • Mercedes Benz
  • Rodenstock
  • Humphreys
  • Brendel
  • INVU polarized
  • Polaroid, ...

V naší nabídce najdete trendy, elegantní i sportovní sluneční brýle pro dámy, pány i děti.

Nabízíme zhotovení i dioptrických slunečních brýlí.

Proč je důležité nosit sluneční brýle?

UV záření se dělí na tři složky - UVA, UVB a UVC. Nejnebezpečnější je UVB záření, kvůli kterému bychom měli nosit sluneční brýle nebo používat krém na opalování. UV záření prochází i mraky a není tedy důležité, jestli je slunečné počasí nebo zamračeno.
UV záření oči poškozuje a může způsobit například fotokeratitidu (známou též jako sněžná slepota) nebo poškození sítnice. Prevencí, před problémy způsobenými UV zářením, je nošení kvalitních slunečních brýlí s kvalitními UV filtry.

Děti a sluneční brýle

Oči u dětí jsou nejcitlivější na UV záření do 7 let věku, protože do této doby oko nejvíce roste a vyvíjí se. Ale neustálé nošení slunečních brýlí by u těchto dětí způsobilo světloplachost. Jak tedy chránit naše děti před sluníčkem co nejlépe? Na pláži, u bazénu a na přímém slunci jsou sluneční brýle vhodné. Ale po zbytek dne je vhodná kšiltovka, která očka zastíní. U dětí starších a u dospělých je ochrana pomocí slunečních brýlí více než vhodná - po celý rok - i přes mraky proniká 90% UV záření, sníh odráží 80% paprsků.

Co jsou polarizační sluneční brýle?

Denní světlo se prostorem šíří ve vlnách, které kmitají všemi směry optického prostředí. Pokud se odrazí od lesklé nekovové plochy (sklo, vodní hladina, ...), stane se světlem polarizovaným tedy světlem, jehož vlny se pohybují pouze ve dvou rovinách: horizontální a vertikální. Vertikálně polarizované světlo je pro naše oči velmi užitečné. Umožňuje nám vidět kontrastně a barevně, zatímco horizontálně polarizované vytváří nepříjemné oslnění a optické šumy. Právě k potlačení tohoto negativního působení horizontální polarizace slouží polarizační filtr.

Brýle s polarizačním filtrem propouštějí pouze pozitivní vertikální vlnění, vidění přes ně je pohodlné, kontrastní a bez nepříjemného oslnění. V kombinaci s kvalitním UV filtrem a různými odstíny zbarvení polarizovaných čoček zajišťují očím bezpečnou ochranu proti slunečnímu záření, vysokou úroveň ostrosti vidění, citelnou úlevu od únavy očí a vynikající vnímání barev.
Komfort a výhody, které nám polarizační sluneční brýle přinášejí, oceníte v každodenním životě, při sportu, v autě, na rybách i při relaxaci.

Je vám nepříjemné, že za slunečných dní nemůžete přes svůj odraz dohlédnout na obsah výlohy vašeho oblíbeného obchodu?
Při čtení na pláži hledáte správnou polohu časopisu, který vám do očí hází nepříjemné odlesky?
Mhouříte oči kvůli záři odrážející se na silnici po dešti, když jedete autem?
Právě tyto potíže polarizační brýle odstraní.
Výčet dalších praktických využití polarizačních brýlí by mohl pokračovat ještě dlouho, raději si přijďte vyzkoušet polarizační brýle na vlastní oči.

Články

Chraňte oči před UV zářením

Kvalitní sluneční brýle nejsou jen módním doplňkem, ale potřebnou pomůckou chránící oči před UV...

Proč je důležité nosit sluneční brýle?

Co je  UV záření? Ultrafialové paprsky jsou ty paprsky, které se nalézají ve světelném spektru...
Image

Kontakt

Husova 96
675 31 Jemnice
inoptik@inoptik.cz
607 090 612
568 423 713