Dalekohledy

Články

Námi doporučené značky dalekohledů jsou:

MEOPTA: vybírat můžete zde

BRESSER: vybírat můžete zde

TYTO DALEKOHLEDY MŮŽETE U NÁS OBJEDNAT BUĎ PŘÍMO NA PRODEJNĚ NEBO EMAILEM: inoptik@inoptik.cz.

 

Dalekohledy - přístroje na pozorování vzdálených objektů.

Dalekohledy soustřeďují světlo z pozorovaného objektu do oka nebo na snímač kamery, fotoaparátu, mobilu nebo Smartfonu. Dalekohled se skládá ze dvou optických částí - objektivu a okuláru. Objektiv soustředí světlo ze vzdálených objektů a vytváří v obrazové ohniskové rovině ostrý obraz, který je pak zvětšený okulárem. 

Dalekohledy jsou různé. Podle konstrukce: binokulární dalekohledy - pro pohled oběma očima, monokulární dalekohledy pro pohled jedním okem. Podle účelu používání: hvězdářské dalekohledy - speciálně navržené pro sledování málo jasných objektů ve vesmíru, lovecké, myslivecké dalekohledy slouží pro dobré rozpoznání lovené zvěře, turistické dalekohledy jsou zase malé a lehké, aby se nepronesly na dlouhých cestách, námořní dalekohledy mají kompas, ornitologické dalekohledy mají ostrý obraz s důrazem na věrnost barev...


Meopta

22. 05. 2017

Společnost Meopta byla založena roku 1933 jako společnost působící v oblasti výzkumu a vývoje, konstrukční činnosti a ve výrobě optických i mechanických součástí a jejich montáži. Za dlouhou dobu své existence se Meopta stala specialistou na optické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy. Puškohledy Meopta jsou rozděleny do řad podle vlastností: MeoStar R2, MeoStar R1, MeoPro, ZD Tactic a Artemis.

Meopta - internetové stránky

Zaměřeno na značku: Meopta

11. 05. 2015

Společnost Meopta, založena roku 1933 pod názvem Optikotechna, je nadnárodní společnost působící v oblasti výzkumu a vývoje, v konstrukční činnosti a ve výrobě optických i mechanických součástí a jejich montáži. Za dlouhou dobu své existence se Meopta stala specialistou na optické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy. Zákazníkům nabízí kompletní řešení jejich požadavků.

Meopta- oficiální stránky