Provádíme odbornou aplikaci kontaktních čoček pomocí nejmodernějšího přístrojového vybavení. Aplikaci provádí optometristka Bc. Iva Cechová.

Na aplikaci kontaktních čoček přijďte bez nalíčení a nechte si na ni až 2 hodiny času.

Na aplikaci se u nás můžete objednat na telefonních číslech +420 607 090 612, +420 568 423 713 nebo pište na email inoptik@inoptik.cz

Nošení kontekntích čoček je bezpečné pouze za předpokladu, že se dodružují všchna bezpečnostní pravidla spojená s kontaktními čočkami. Proto je potřeba navštívit kontaktologa a podstoupit aplikaci kontatkních čoček u odborníka. Nikdy nezkoušejte začínat s kontaktními čočkami sami.

Aplikaci kontaktních čoček provádí optometrista. Cílem aplikace je určení vhodné kontaktní čočky pro daného uživatele, dostatečné informování o nošení a péči o kontaktní čočky. Nošení nesprávných kontaktních čoček a nedodržování zásad může způsobit na oku trvalé následky. Proto je důležité podstoupit první aplikaci, řádně pečovat o své čočky, dodržovat základní pravidla a chodit na pravidelné kontroly. 

Proces aplikace kontaktních čoček zahrnuje vyšetření, měření, seznámení s kontaktními čočkami, zaškolení uživatele, nácvik nasazování a sundávání kontaktních čoček. První aplikace trvá 60-90 minut. Uživatel při aplikaci obdrží zkušební kontaktní čočky, startovací roztok s pouzdrem, brožurku o kontaktních čočkách a průkaz nositele. V rámci aplikace můžete vyzkoušet libovolné množství zkušebních kontaktních čoček.

  • Aplikujeme kontaktní čočky od firem COOPER VISION, CIBA VISION, JOHNSON & JOHNSON, BAUSH & LOMB.
  • Prodáváme roztoky ke kontaktním čočkám značek RENU, OPTOSEPT HYDRO, Eyeye, ...

 

Péče o kontaktní čočky


Komplikace
Komplikacemi způsobenými nošením kontaktních čoček je postiženo asi 4 % jejich uživatelů, v dnešní době se však ve většině případů jedná o nedodržení základních pravidel hygieny nebo přenášení kontaktních čoček uživatelem.

Péče o kontaktní čočky

Čištění čoček je velmi důležité pro zdraví vašich očí. V současné době je díky víceúčelovým roztokům péče o čočky výrazně jednodušší než tomu bývalo v minulosti.


Hlavní zásady péče o čočky:

  • před každou manipulací s čočkami si vždy umyjte ruce
  • každý den používejte pro uložení čoček čerstvý roztok
  • pouzdro na kontaktní čočky vyměňujte jednou za 30 dnů
  • po použití láhev s roztokem zavřete
  • v případě výrazně zarudlých očí nebo zvýšené citlivosti na světlo nebo jakýchkoli jiných potíží nenasazujte čočky a okamžitě navštivte odborníka
  • čočky a pouzdro na čočky nikdy neoplachujte vodou z vodovodu
  • roztok na čočky neřeďte ani ho opakovaně nepoužívejte
  • kontaktní čočky neuchovávejte ve fyziologickém roztoku. Tento roztok vaše čočky nevydezinfikuje 

Vyšetření před aplikací kontaktních čoček


Pro správnou aplikaci kontaktních čoček i péči o zrak, je nutné mít přístroje, které slouží k pozorování transparentnosti očních tkání, ke sledování i případných patologických procesů, ke zjištění refrakce,... K těmto přístrojům řadíme hlavně štěrbinovou lampu a autorefraktometr s keratometrem. Kromě vyšetření prováděných na těchto přístrojích je vhodné udělat i test slzivosti, everzi horního víčka, kontrolu zornicových reflexů, sledovat frekvenci mrkání, ...

 

Štěrbinová lampaJe to jeden z nejzákladnějších přístrojů. Štěrbinová lampa slouží především k pozorování či vyšetření předního segmentu oka - rohovky, limbu rohovky, bělimy, spojivky, víčka, přední komory, duhovky, přední plochy čočky a slzného filmu. Při vyšetření na štěrbinové lampě je důležité si všimnout změn souvisejících se slzným filmem a jeho stability. Tento přístroj je nutnou součástí vybavení vyšetřovny aplikátora kontaktních čoček.

 

Autorefraktometr s keratometrem


Autorefraktometr slouží k orientačnímu vyšetření refrakčního stavu oka, po kterém následuje subjektivní dokorigování pomocí zkušební sady skel. Keratometrie je metoda, která se zabývá měřením poloměru křivosti přední plochy rohovky (ten je udáván na stupnici v milimetrech a v dioptriích). Můžeme tak určit velikost a orientaci rohovkového astigmatismu, který má vliv na refrakční stav oka. Keratometr je využíván při aplikaci kontaktních čoček, při diagnostice keratokonu a také při korekci afatických očí. Podle hodnot zakřivení rohovky je možné stanovit parametry pro aplikaci kontaktních čoček.