Zaměřeno na značku: Sky-Watcher 13. 05. 2015

Společnost Sky-Watcher je přesvědčena, že první dalekohledy pro začátečníky by měly být cenově dostupné, ale zároveň té nejvyšší kvality. Cílem je vidět růst celosvětovou společnost pozorovatelů oblohy až do té míry, kdy každý člověk na světě bude součástí komunity. Hvězdářství je jednoduché.

Zakladatel David Shen byl v době začátku kariéry před 30 lety 26-letý technik hluboce okouzlen dalekohledy různých značek a legendárními příběhy mnoha tvůrců dalekohledů jako Isaac Newton, Dmitri Maksutov, Tom Johnson a John Dobson.

Prvním objektem, který David Shen pozoroval, byl Saturn. Tímto zážitkem byl hluboce ovlivněn a rozhodl se pracovat na svém snu vytvořit kvalitní a cenově dostupné dalekohledy pro všechny zájemce o astronomii. Tento sen se stal skutečností před 25 lety, kdy založil firmu Synta. Dále se snažil zlepšovat kvalitu produktů a zároveň snižovat ceny. V roce 1990 se přestěhoval do Kanady a založil společnost pro setkávání skupiny snílků. A právě zde se zrodila značka Sky-Watcher, Go-To teleskopy a Go-To Dobsony.

Dnes je společnost Sky-Watcher uznávána jako největší světový dodavatel dalekohledů. Dobsonian série se může pochlubit v tomto odvětví nejvíce různorodou a komplexní řadou. Nabízí také vynikající řadu astrografických reflektorů pro každého fotografa. Je tu Dobson pro každého.

Posláním je inovace a kontinuální zdokonalování produktů. Snahou je posunout hranice nejvyšší kvality výrobků a obyčejné transformuje na mimořádné.

Na oficiálních stránkách Sky-Watcher v sekci ke stažení naleznete velké množství vzdělávacích materiálů v angličtině.

V naší nabídce naleznete dalekohledy Sky-Watcher.

Články