25. 05. 2015

Vždy na vrcholu technologie, čočky Rudy Project nabízí optickou čirost a fyzickou ochranu oka. Perfektní volba pro všechny, kdo sportují. Co je Rudy Project POLAR3FX?

Nová jedinečná technologie POLAR3FX polarizovaných čoček Rudy Project je jednou z nejvíce revolučních aplikací vědy a optiky, která eliminje nepříjemné oslnění a únavu očí. Po ltech výzkumu byl POLAR3FX zdokonalen tím, že kombinuje pokročilé polykarbonátové technologie a procesy s nejmodernějšími vrstvami. POLAR3FX zajišťuje kompletní a důkladné odstranění oslnění, polarizovaného světla a škodlivých UV paprsků a poskytuje tak vynikající ochranu očí. Jeho unikátní absorpce světla a molekulární vlastnosti zvyšují kontrast a hloubku vnímání při zachování integrity barev a minimálního namáhání zraku.

 Rozptýlené a polarizované světlo

V extrémních světelných podmínkách (např. u moře nebo na horách) se sluneční záření vyznačuje přímým a nepřímým osvětlením. Jako přímé osvětlení máme na mysli silné světlo, které je normální blíže ke slunci (rovník, vysoká nadmořská výška). Nepřímá záření jsou zůsobena lomem v atmosféře a odrazem:

85% odraz na sněhu

60% odraz na vodě

17% odraz na písku

1% odraz na trávě

Je-li světlo odražené od povrchu, částečně je i polarizované. Když se odráží pod určitým úhlem v případě vody 53°), je zcela polarizované. Toto záření způsobuje únavu očí a nepohodlí. Tónovaná skla nebo plast tento problém s oslněním nevyřeší. Polarizační filtry selektivně absorbují odražené záření. Celková propustnost může být upravena tak, aby snížila jas na příjemnou úroveň.

 

Polarizační čočky efektivně odráží oslňující paprsky, které se vyskytuju především v blízkosti vody nebo sněhu, oken automobilů, kovových předmětů atd. Od jejich povrchu se odráží paprsky a vy pak dostanete "dvojitou dávku" světelné energie. Polarizační čočky nabízejí zajímavou výhodu: protože výrazně snižuje nebo úplně odstraňují nežádoucí odlesky odpovědné za oslnění, můžete použít světlejší odstín pro dosažení stejného efektu s větším pohodlím ve srovnání s klasickými čočkami.

Články