29. 05. 2017

Návod k použití brýlí:

  1. Při nasazování brýlí i při jejich odkládání používejte obě ruce současně. Brýle nepoužívejte jako čelenku do vlasů.
  2. Neodkládejte Vaše brýle přední stranou (brýlovými čočkami) dolů na tvrdou plochu, ale do pouzdra správné velikosti.
  3. Brýlové čočky nečistěte na sucho, hrozí tak jejich poškrábání. Brýle opláchněte pod tekoucí vodou, odmastěte jarem a následně do sucha vyleštěte čistým mikrovláknem. Nepoužívejte chemická čistidla, která by mohla brýle poškodit.
  4. Nenechávejte Vaše brýle v autě vystavené přímému slunečnímu svitu (nad 50°C). Nenoste Vaše brýle do parní lázně nebo do sauny. Nepoužívejte brýle v přílišném horku (nad 50°C), nad plamenem otevřeného ohně, u trouby apod.
  5. Nevystavujte se riziku, že při ztrátě nebo poškození brýlí budete muset čekat na zhotovení nových. Mějte vždy alespoň jedny brýle náhradní.
  6. Jen správně přizpůsobené brýle mají požadovaný účinek, jakékoliv úpravy a opravy svěřte odborníkovi (očnímu optikovi). Brýle při poškození sami neopravujte a netvarujte. Běžný servis na brýle zakoupené u nás máte zdarma.
  7. Nové brýle vyžadují návyk z důvodu např. nových dioptrií, … U multifokálních brýlí je ze začátku třeba zvýšené opatrnosti při chůzi po schodech a při sportech. Návyk je individuální, může trvat několik dní až týdnů.
  8. Nově nabarvené vlasy mohou nenávratně obarvit i stranice brýlí – náchylné jsou na to obruby plastové, světlé barvy.
  9. Žádné brýle, ani sluneční, nepoužívejte k přímému pozorování slunce, což může nenávratně poškodit Váš zrak.

 

Články