13. 01. 2015

Mikroskop je používanou pomůckou v laboratořích i učebnách.

Mikroskop – neboli drobnohled – je optický přístroj, který se používá pro zobrazení velmi malého pozorovaného předmětu ve větším zvětšení. Když se řekne mikroskop, obvykle je za tímto označením skryt optický mikroskop, jenž pro ukázání a zvětšení využívá světelných paprsků. Mikroskop je oblíbenou pomůckou mnoha badatelům i studentům. Své si s používáním mikroskopu užijí ovšem i menší děti a jejich rodiče.

Mikroskop se obvykle skládá z optické části ovlivňující vznik a promítání obrazu a části mechanické, která tvoří tělo mikroskopu a je ochranným pláštěm optiky. Optická část mikroskopu se skládá z okulárů, objektivů a osvětlení, případně ještě z polní clony, kondenzoru, sběrné čočky a přídatného filtru. Mechanickou část mikroskopu tvoří stativ a stolek, součástí stativu bývá i osvětlení a ostřící makro a mikro šrouby. Stolek bývá uzpůsoben pro uchycení preparátu mnoha způsoby, do kulatého se usazují Petriho misky. Mechanickou část mikroskopu ještě tvoří nosič kondenzoru, hlavice a případně revolverový nosič objektivů.   

Nabízíme mnoho druhů mikroskopů a příslušenství k mikroskopům.  Můžete si vybrat mezi mikroskopy dětskými, žákovskými a studentskými. Dále máme k dispozici mikroskop laboratorní, nebo mikroskop stereoskopický. Vyberete si u nás rovněž video mikroskop, inverzní biologický mikroskop, fluorescenční, nebo polarizační mikroskop, či dokonce mikroskop metalografický, průmyslový a raritou je mikroskop kapesní.

K příslušenství mikroskopu patří digitální kamery, fotoadaptéry, kondenzory, měřicí a posuvné stolky, mikrotomy, okuláry a objektivy, preparáty a preparační soustavy, roztoky, sklíčka a měřítka, hadříky, či stativy. Námi dodávané mikroskopy a příslušenství jsou certifikována kvalitními výrobci, jako jsou Bresser, Intraco Micro a Arsenal. Mikroskopy a příslušenství těchto výrobců se vyznačují nejen kvalitou zpracování, moderním designem, jednoduchým ovládáním, a proto jsou hojně využívány nejen jako studijní pomůcky ve školách a univerzitách, používají se rovněž ve specializovaných firmách a laboratořích.

Články