02. 12. 2015

Laboratoře, studentské učebny, některé domácnosti a specializovaná pracoviště se v současnosti neobejdou bez kvalitního mikroskopu. Společnost Inoptik.cz je prověřeným dodavatelem veškeré optiky, kde seženete jak mikroskop, tak dalekohled, puškohled, dálkoměr, divadelní kukátko, brýle, a to v nejvyšší dostupné jakosti. Nabízené mikroskopy mají širokou škálu použití. Na výběr máte mikroskop dětský, mikroskop kapesní, mikroskop žákovský a studentský. Nabídka zahrnuje samozřejmě kvalitní přístroje s puncem kvality, mezi něž patří mikroskopy s LDC displejem, mikroskopy laboratorní, stereoskopické, mikroskopy pro pozorování krve DarkField a metalografické mikroskopy. Všechny mikroskopy jsou opatřeny veškerým potřebným příslušenstvím, které si můžete objednat i zvlášť. 

Ze žádaného zboží jmenujme především mikroskopy studentské i kapesní, plus mikroskopy opatřené USB bránou, které se dají okamžitě propojit s počítačem či telefonem a výsledky se dají hned zhodnotit a okamžitě uložit. Technologický vývoj společnosti se nezastavil ani u mikroskopů. Jejich vznik před více než čtyři sta roky se tedy významně posunul. Zkuste badatelům ze 17. století – pánům Janssenovi a Galileovi – předsunout myšlenku, že jejich unikátní přístroje budou za čtyři století možné propojit s dalšími unikátními stroji, jako jsou počítače. Avšak původní plán na sestrojení přístroje, který bude promítat zvětšený obraz pomocí optické části a dohromady jej bude držet tělo, jež zároveň chrání optickou část mikroskopu, přetrvává dodnes.

Nejpoužívanější mikroskopy jsou světelné mikroskopy, jež využívají zpravidla bílé světlo ze zdroje. Rozdělují se na mikroskopy monokulární, binokulární a trinokulární. Mikroskop monokulární je složen z jednoho objektivu, paprsek, který z něj vychází, se může hranolem dělit do dvou okulárů. Binokulární mikroskop jsou soustavou dvou spojených mikroskopů, neboť mají dva objektivy. Do tohoto mikroskopu se můžeme tedy dívat oběma očima, protože do každého okuláru odchází jeden paprsek. Trinokulární mikroskop pak má navíc jeden okulár na propojení jednoho okuláru do kamery či fotoaparátu.

Články